Szydełkowy Świat

Wszystko o Marce Leśne Stwory

prezent na każdą okazję szydełkowe maskotki od Leśne Stwory

Zapraszam na wywiad z Pauliną, która stworzyła markę Leśne Stwory. Marka ta w ostatnich miesiącach stała się hitem. Na pewno i Ty na nią trafiłaś. Znajdziesz ją na FB, Pintereście i Instagramie.

Misją twórczyni jest szerzenie zainteresowania szydełkowymi maskotkami. Chce ona pokazać, że “dziergane przedmioty to nie tylko wielkie kolorowe kapy w domu babci, nie tylko serwety na drewnianych stołach, ale też właśnie takie małe cuda, które wzbudzają zachwyt w obdarowanych dzieciach. I ich rodzicach zresztą też…”.

W tym wywiadzie znajdziesz między innymi informacje:

  • kto stoi za sukcesem Leśnych Stworów
  • skąd pochodzą wzory maskotek.
  • jak osiągnąć sukces na FB (Fanpejdż śledzi ponad 54 tys osób).

KreatywnaJa.pl: Paulino miło mi Ciebie gościć na moim blogu. W ostatnich miesiącach twój Fanpejdż z twórczością szydełkową stał się istnym hitem w sieci. Zanim zaczniemy opowiedz mi o swoich początkach.

Leśne Stwory: Szydełkowaniem zainteresowała mnie mama, która sama tworzyła piękne szydełkowe serwety, obrusy i ozdoby. Ja również jako dwunastolatka zaczynałam od serwetek z grubej włóczki, którymi obdarowywałam całą rodzinę.

Jeśli chodzi o maskotki, to wciągnęły mnie one do swojego świata w grudniu 2016 roku. Szukałam wtedy wzorów na choinkowe ozdoby. I w pewnym momencie moim oczom ukazały się maskotki amigurumi. Przepadłam.

KreatywnaJa: Jak udaje Ci się realizować swoją misję?

Leśne Stwory: Codziennie na swoim profilu pokazuję coraz szerszemu gronu, że szydełko jest jak czarodziejska różdżka, która w połączeniu z dobrym smakiem, wiedzą o połączeniach kolorów i mnóstwem cierpliwości potrafi wyczarować małe cuda cieszące oczy dorosłych i dzieci.

maskotki Amigurumi do wywiadu twórca Leśne Stwory

KreatywnaJa.pl: Gdybyś nie szydełkowała to w jaki inny sposób spełniałabyś się artystycznie?

Leśne Stwory: Nie wyobrażam sobie braku szydełka w moim życiu. Ale na pewno chciałabym kiedyś spróbować haftu sutasz. Na razie kupuję cudną biżuterię od przezdolnych polskich rękodzielniczek. I tak musi przez jeszcze jakiś czas pozostać, bo świat szydełkowych maskotek trzyma mnie w swoich objęciach bardzo mocno i nie starcza czasu na inne dziedziny rękodzieła.

KreatywnaJa.pl: Czy za sukcesem Leśnych Stworów stoisz tylko Ty? Czy ktoś Ci pomaga?

Leśne Stwory: Jestem ja i kilku przezdolnych, przecudownych elfów.

KreatywnaJa.pl: Ile czasu dziennie/tygodniowo poświęcasz na tworzenie maskotek?

Leśne Stwory: Zdarza się że 14h dziennie.

KreatywnaJa.pl:  Ile maskotek powstaje w Twojej pracowni w trakcie miesiąca?

Leśne Stwory: Nie liczę, ale masa 😊

KreatywnaJa.pl: Skąd pochodzą wzory maskotek i czy masz jakiś ulubiony wzór, do którego najchętniej wracasz?

Leśne Stwory: Kupuję mnóstwo wzorów od projektantek. I zawsze dodaję do nich coś od siebie. Sama też wymyślam wzory, kombinuję, zmieniam, próbuję, dodaję, odejmjję 😊 Ulubionego jednego wzoru nie mam, ale bardzo lubię wzory MyKrissieDolls. Pieski to magia 👍🏻

szydełkowe maskotki Amigurumi do wywiadu twórca Leśne Stwory
szydełkowe maskotki Amigurumi do wywiadu twórca Leśne Stwory cz.3

KreatywnaJa.pl: Obserwuje Cię ponad 54 tyś osób na fb (Ja również 😁). W krótkim czasie stałaś się właścicielką rozpoznawalnej marki. Twoje posty udostępnia masa osób. Jak osiągnąć taki sukces? W tak krótkim czasie.

Leśne Stwory: Można to opisać w trzech słowach 😊 Cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość 😊

KreatywnaJa.pl: Czy według Ciebie Polski rynek jest łaskawy dla rękodzielników? Jest szansa utrzymać się tylko z rękodzieła?

Leśne Stwory: Trudno mi powiedzieć, jaki jest dla rękodzielników. Dla mnie jest 😊

KreatywnaJa.pl: Czy zauważyłaś jakieś plusy w swojej osobowości, albo w swoim życiu od kiedy szydełkujesz?

Leśne Stwory: Jasne 😊 Pracuję na swoich własnych warunkach, to jest dla mnie super ważne. A dodatkowo – uniezależniłam miejsce zamieszkania od miejsca pracy. Świadomość, że w każdej chwili mogę spakować swoją włóczkownię i wyprowadzić się w każde miejsce na świecie, daje ogromne poczucie wolności.

KreatywnaJa.pl: Czy koronawirus miał wpływ na Twoją pracownię? Jaki? Wiele osób np. W tym czasie odnalazło plusy tej sytuacji.

Leśne Stwory: Miał ogromny wpływ in plus ❤️ Jako że promuję się tylko i wyłącznie w sieci, podczas kwarantanny wiele osób miało sporo czasu na buszowanie w Internecie i trafiło akurat na leśnostworowy kawałek sieci 😊

KreatywnaJa.pl: Twój największy sukces to…?

Leśne Stwory: Fakt, że 99,9% Klientów Leśnych Stworów to kochane, wspierające, życzliwe, wrażliwe na rękodzieło, doceniające każdego dnia moją pracę osoby. Obecność tych osób na moim Fanpage’u daje mi dzień w dzień poczucie sensu. Jestem za to bardzo wdzięczna.

Leśne Stwory wywiad
szydełkowe maskotki Amigurumi do wywiadu twórca Leśne Stwory

KreatywnaJa.pl: Ostatnie pytanie. Gdzie widzisz siebie i swoją markę za np. 5 lat? Masz może jakieś marzenia, które chciałabyś spełnić?

Leśne Stwory: Nie wybiegam aż tak daleko w przyszłość. Planuję i podejmuję strategiczne decyzje na kilka miesięcy naprzód.

KreatywnaJa.pl: Dziękuję pięknie za rozmowę. Wszystkiego dobrego.

A czy Ty trafiłaś już na tę markę wcześniej? Co myślisz o szydełkowych maskotkach jako prezent? Podziel się swoją opinią.

PS. Ja również szydełkuję. Jeśli jesteś ciekawa co udało mi się do tej pory stworzyć to zapraszam na mój fanpejdż Handmade a.b-c oraz do grupy KreatywnaJa.pl.

Pozdrawiam i do zobaczenia

Agnieszka